Ste tu
Domov > Správy > Slovensko > Fico vysvetlil, prečo počas prejavu Kisku v parlamente nesedel v rokovacej sále

Fico vysvetlil, prečo počas prejavu Kisku v parlamente nesedel v rokovacej sále

BRATISLAVA 13. júna (WebNoviny.sk) – Prejav prezidenta Andreja Kisku bol ako prejav opozičného politika. Povedal to v stredu predseda Smeru-SD Robert Fico, ktorý v mene strany Smer-SD vyslovil stanovisko k vystúpeniu prezidenta.

Reklamy

“V roku 2014, keď boli prezidentské voľby, som povedal, že Andrej Kiska bude opozičný politik a dnes môžem oprávnene skonštatovať, že jeho vystúpenie bolo presne ako vystúpenie opozičného politika. Žiadna vízia, len samá kritika,” povedal Fico.

Vážne podozrenia spojené s Kiskom

Pripomenul, že Kiska pred mesiacmi hovoril, že Slovensko je úspešná krajina a zrazu je pre neho Slovensko čierna diera, ktorá nemá žiadnu perspektívu. “My sme očakávali, že vo svojom vystúpení použije aj mieru sebareflexie,” dodal Fico.

Odporúčame:
Kiska vo svojej správe o stave republiky v parlamente hovoril o vražde Kuciaka, ale venoval sa aj iným oblastiam

Povedal, že ak niekto hovorí o právnom štáte, o dôvere ľudí v štát, v súdy, políciu a prokuratúru, musí sa vyrovnať s vážnymi podozreniami, ktoré sú spojené s jeho menom.

Odporúčame:
Správa prezidenta Andreja Kisku o stave republiky, s ktorou vystúpil v parlamente

“Prezident mal niečo povedať o tom, ako pripravil ľudí v 48 bytoch v Kysuckom Novom Meste o bývanie, mal povedať o tom, ako pripravil o pozemok zubára doktora Franca, mal porozprávať o tom, ako financoval prezidentskú kampaň,” vymenoval Fico podozrenia, ktoré podľa neho prezidenta neoprávňujú k tomu, aby hovoril o slušných ľuďoch a slušnom Slovensku.

Smer-SD príde s novým návrhom

Podľa expremiéra Kiska zneužíva funkciu prezidenta na stranícke účely a obišiel všetky pozitívne veci v ekonomike a sociálnej sfére. “Prečítal to, čo mu napísali,” dodal Fico.

Odporúčame:
Foto: Kotlebovci narušili prejav prezidenta Kisku v parlamente

Pre Smer-SD je stredajšie vystúpenie Kisku podľa Fica ponaučením. Preto je pravdepodobné, že čoskoro príde s návrhom, podľa ktorého každý, kto bude kandidovať za prezidenta, bude zbavený bankového, daňového a obchodného tajomstva.

“Nový prezident nebude čeliť takýmto vážnym podozreniam, po ktorých mal prezident Kiska dávno odstúpiť z funkcie,” dodal Fico. Zároveň odpovedal na otázku, prečo počas vystúpenia nebol prítomný v rokovacej sále. Ako uviedol, prejav si vypočul v televízii v priestoroch parlamentu. “Tam je to objektívnejšie,” uviedol.

Viac k témam: Andrej Kiska, Národná rada SR, Robert Fico, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico vysvetlil, prečo počas prejavu Kisku v parlamente nesedel v rokovacej sále © SITA Všetky práva vyhradené.

Odporuč náš článok svojim priateľom!
Top